Dziękujemy za udział w pierwszej Debacie Oksfordzkiej organizowanej przez Investhink!

3…2..1..Wystartowali! W poniedziałek punktualnie o 19:00 w auli VII warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej rozpoczęła się debata praktyków polskiego rynku kapitałowego na temat roli prawa i etyki w biznesie. Od samego początku dyskusja, choć ujęta w karby formatu debaty oksfordzkiej, osiągnęła temperaturę wrzenia. Wyższości prawa nad etyka dowodzili Elżbieta Lech (UKNF), Piotr Borowski (GPW) oraz Grzegorz Raupuk (analizy.pl). W odpowiedzi, wskazując m.in. na jedynie reaktywny charakter prawa, tezy „etyka ważniejsza od regulacji” bronili Krzysztof Bratos (mBank), Paweł Chylewski, CFA (Investhink) i Jacek Janiuk, CIIA (Pekao TFI). Argumenty rodem z gabinetów prawniczych przeplatane były anegdotami, definicje akademickie mieszały się z przytaczanymi przykładami z Polski i zagranicy. Nie zabrakło żartów, ale też wyjątkowo zgodnej refleksji nad poziomem zaufania publicznego do instytucji polskiego rynku kapitałowego. Która strona ostatecznie wygrała bitwę na argumenty? Odpowiedz na to pytanie zamieścimy już niedługo w podsumowaniu debaty na naszej stronie.

 

NOWY THINK TANK W BRANŻY FINANSOWEJ

Naszą misją jest promocja wiedzy w obszarze inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania majątkiem (wealth management). Obalamy mity związane z inwestowaniem, przywracamy racjonalność, promujemy najlepsze, sprawdzone na świecie praktyki. Nasz przekaz kierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się zarządzaniem majątkiem klientów (doradcy finansowi, doradcy inwestycyjni), jak i wszelkich innych osób zainteresowanych tą tematyką.

absolutvision-364214-unsplash.jpg
NASZA MISJA

Chcemy jasno komunikować naszą misję, cele i strategię jako niezależne stowarzyszenie non-profit.

rawpixel-558597-unsplash.jpg
O NAS

Jesteśmy grupą pasjonatów, która dzięki różnemu doświadczeniu każdego z nas, potrafi się twórczo kłócić.

samuel-zeller-686441-unsplash.jpg
MATERIAŁY

Mamy wciąż silną wiarę w siłę słowa pisanego, stąd podstawą naszej działalności są tworzone przez nas artykuły.

Wywiady, wywiady... czyli Investhink przepytywany przez Maklera

     Po publikacji naszego materiału o inwestowaniu odpowiedzialnym, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem tym tematem.

     Dzięki temu zostaliśmy zaproszeni do udzielenia wywiadu, który został już opublikowany na stronie OkiemMaklera.com. Zapraszamy do lektury:

http://stockbroker.pl/esg-inwestowanie-odpowiedzialne-investhink/

 

gustavo-quepon-pF_2lrjWiJE-unsplash_edit
CHCEMY SIĘ DZIELIĆ TYM, CO NAS INSPIRUJE

W naszej działalności inspirujemy się literaturą przedmiotu, ale również publikacjami uczestników rynku, blogami itp. Chcemy się dzielić tym co "znaleźliśmy" naszym zdaniem ciekawego.